Obstawianie meczów na żywo

<strong>Obstawianie meczów na żywo to rodzaj gry u bukmachera, w którym możemy w czasie rzeczywistym typować zdarzenia w trakcie trwania interesującego nas spotkania. Obecnie każdy z działających na rynku buków umożliwia tę funkcję.

Oczywiście obstawianie meczów na żywo możliwe jest wyłącznie przez Internet. Aby grać online, musimy mieć założone konto gracza u wybranego bukmachera internetowego.

Gdzie obstawiać na żywo, u którego bukmachera?

Jeżeli obstawianie na żywo stanowić będzie jedną z głównych form zawierania zakładów, przy wyborze bukmachera, należy dokładnie prześwietlić go właśnie pod kątem oferty gry live. Pod tym względem liderami na rynku są sprawdzone firmy jak Fortuna czy STS.

Pod tym kątem nieźle sprawa wygląda też w Superbet czy LVbet. Oczywiście decyzję każdy typer musi podjąć sam, uwzględniając swoje preferencje, szukajmy jednak takiego dostawcę, u którego dostępne są transmisje na żywo czy live tracker pozwalające śledzić na bieżąco rozwój boiskowych wydarzeń. Jest to bardzo ważne, gdyż w zakładach na żywo kursy zmieniają się bardzo szybko, reagując na to, co dzieje się na boisku.

Obstawianie live

Zatem jeżeli mamy możliwość podglądu, sami możemy przewidzieć, co w danej sytuacji będzie się działo z kursem na wybrane zdarzenia. Najlepiej zobrazować to na przykładzie meczu siatkarskiego, w którym drużyna „A” prowadzi w setach już 2-0, kurs na to, że wygra trzeciego, wynosi 1,3.

W momencie rozpoczęcia seta drużyna „B” osiąga na początku dwupunktową przewagę, co daje nam sygnał, że bukmacher będzie obniżał kurs na jej zwycięstwo w tej partii, a na drużynę „A” będzie rósł. Jeżeli typujemy, że mecz zakończy się wynikiem 3-0 warto szybko zagrać ten typ po wyższym niż 1,3 kursie, wykorzystując fakt, że akurat drużyna B osiągnęła chwilową przewagę. Tak więc śledzenie spotkania i reagowanie na to, co się aktualnie dziele na boisku czy parkiecie ma kluczowe znaczenie w podejmowaniu decyzji w obstawianiu na żywo.

 

Wybór typów i rodzaju zakładów

W opcji zakładów live, obok standardowego rodzaju zakładu 1 × 2, mamy do wyboru szereg innych opcji. Jednak choć bukmacher oferuje sporo typów, jedne z nich są warte rozważenie, inne z zasady powinniśmy omijać szerokim łukiem.

lvbet

Do 2000 zł za wpłaty + freebet 20 zł

Solidny stosunkowo nowy bukmacher. Porządna aplikacja i solidna oferta bukmacherska. Braki nadrabia bdb supportem oraz stroną do obstawiania meczów.

Obstawianie na żywo, zasady wyboru typów:

• Staramy się grać wyłącznie single.
• Gramy płaską stawką o ustalonej wartości 1% całego kapitału na grę live.
• Unikamy grania typów wyłącznie losowych typu „kto rozpocznie mecz”.
• Warto rozglądać się za typami na ilość bramek, zwłaszcza gdy z przebiegu gry widać ,że kolejny gol przysłowiowo „wisi w powietrzu”. Podobnie ma się sprawa z ilością gemów w tenisie czy setów w siatkówce.

Zalety obstawiania na żywo

Obstawianie na żywo ma niewątpliwie wiele zalet, ale również wad. Omówmy jednak najpierw te pierwsze:

• Grając kupony singlowe, możemy typować faworyta po wyższym kursie niż przedmeczowy. Na przykład w meczu PSG – Monaco przedmeczowy kurs na wygraną paryżan bukmacher ocenił na 1,4. Jednak jeżeli po 30 minutach na tablicy widnieje 0-0, mamy pewność, że kurs na gospodarzy skoczy do góry – i to u każdego bukmachera.
Obstawianie meczów na żywo to większe emocje dla gracza.
• W niektórych rodzajach typów live niemal natychmiastowe rozstrzygnięcie zakładu.
• Możliwość typowania przy uwzględnieniu rzeczywistego przebiegu spotkania.
Większe szanse na trafienie solowego typu o dużym kursie.

blank

Pułapki zakładów na żywo

Kilka minut do końca spotkania piłkarskiego. Wynik 1-0 dla gospodarzy, kurs na żywo 1,05, czyli „pewniak” Klikamy 1, aby podnieść łączny kurs wcześniej utworzonego kuponu. Niestety w ostatniej minucie obrońca gospodarzy prokuruje rzut karny.

Wynik 1-1, kupon do kosza a pieniądze do bukmachera. To jeden z przykładów pułapek, jakie zastawia na nas obstawianie na żywo. W grze live podobnie jak i w całej przygodzie z bukmacherką musimy trzymać się pewnych zasad, dzięki którym nasze typy będą skuteczniejsze a ryzyko utraty całego bakrolla dużo niższe.

Często w grze na żywo emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Dlatego też obstawianie na żywo przeznaczone jest raczej dla graczy cierpliwych o żelaznych nerwach i dużej samodyscyplinie. Natychmiastowa chęć odegrania przegranego zakładu sprawia, że kolejny typ najczęściej stawiamy bez większego zastanowienia i głębszej analizy, co najczęściej prowadzi do kolejnej porażki.

Bukmacher też śledzi przebieg spotkania. Często zdarza się, że nie zdążymy postawić interesującego nas typu, bo buk wstrzymuje bądź blokuje przyjmowanie na niego zakładów. Przykładowo chcemy zagrać, że drużyna A jako następna strzeli gola o kursie 2,0. W tym czasie sędzia dyktuje rzut karny dla tej drużyny. Możemy mieć pewność, że jeszcze przed jego wykonaniem, bukmacher wstrzyma przyjmowanie typów na to zdarzenie.

Brak w ofercie wszystkich interesujących zdarzeń i niewielki wybór dyscyplin. Z różnych względów bukmacher w ofercie live ma tylko wybrane spotkania. Najczęściej należą do nich piłka nożna, tenis, hokej i koszykówka.

Efektywne obstawianie meczów na żywo to duża sztuka i niewielu gracz może pochwalić się w niej regularnymi sukcesami. Niemniej jednak gra live może być ciekawym uzupełnieniem standardowych zakładów dla mniej wprawnych graczy którzy poszukują informacji jak obstawiać mecze.

3 najciekawsze promocje na start
aktualizacja: 4 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 300 zł darmowy zakład
600 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

superbet-bonus-na-start

Ciekawe informacje