Euro 2024. Grupa B: Typy, terminarz, kto awansuje

Grupa B na Euro 2024 uważana jest za grupę śmierci, z trzema potencjalnie silnymi drużynami, które mogą zdobyć tytuł mistrzowski. W grupie tej znajdują się obrońcy tytułu – Włochy, Hiszpania i Chorwacja.

Dodatkowo, czwartą ekipą, która bez wątpienia ma trudności z awansem, jest Albania. Wszyscy rywale muszą być przygotowani na wykorzystanie nawet najmniejszego potknięcia, ale walka o miejsce w kolejnej fazie będzie wyjątkowo zacięta. Każde z sześciu spotkań grupowych odbędzie się na innym stadionie, co dodaje dodatkowego uroku.

Ostateczne decyzje o awansie i klasyfikacji trzecich miejsc zostaną podjęte 24 czerwca, po zakończeniu wszystkich spotkań grupowych.

LVBET rozdaje FREEBET za rejestrację
20 zł bez depozytu i dowodu + 2000 zł za wpłatę

 

Terminarz i wyniki w grupie B

Początek zmagań grupy B zaplanowano na drugi dzień turnieju, 15 czerwca. Pierwszy mecz rozegrają Hiszpania i Chorwacja, a następnie Włochy zmierzą się z Albanią. Kolejne spotkanie Chorwacji z naszymi rywalami z eliminacji odbędzie się 19 czerwca, a dzień później obrońcy tytułu rywalizować będą z Hiszpanią. Decydująca kolejka grupowa zaplanowana jest na 24 czerwca o godzinie 21:00, kiedy to Albania zmierzy się z Hiszpanią, a Chorwacja spotka się z Włochami.

Reprezentacje w grupie B

15 czerwca, 18:00 Hiszpania – Chorwacja Stadion Olimpijski Typ: 1
15 czerwca, 21:00 Włochy – Albania Signal Iduna Park Typ: 1
19 czerwca, 15:00 Chorwacja – Albania Volksparkstadion Typ: 1
20 czerwca, 21:00 Hiszpania – Włochy Veltins-Arena Typ: X
24 czerwca, 21:00 Albania – Hiszpania Merkur Spiel-Arena Typ: 2
24 czerwca, 21:00 Chorwacja – Włochy Red Bull Arena Typ: X

Tabela grupy B na Euro 2024

Analizując potencjał drużyn startujących w grupie B, trudno wskazać jednoznacznego faworyta. Hiszpania, Włochy i Chorwacja mają podobne szanse na zwycięstwo, ale Albania, pomimo swoich trudności, może zaskoczyć. W piłce nożnej niespodzianki są częstym zjawiskiem, więc walka o awans może być bardziej zacięta, niż się spodziewano.

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Wygrane Remisy Przegrane Bramki zdobyte Bramki stracone Bilans bramkowy
1. Albania 0 0 0 0 0 0 0 0
2. Chorwacja 0 0 0 0 0 0 0 0
3. Hiszpania 0 0 0 0 0 0 0 0
4. Włochy 0 0 0 0 0 0 0 0
 1. Liczba punktów
 2. Bilans bramkowy
 3. Liczba goli strzelonych
 4. Liczba punktów uzyskana w meczach bezpośrednich
 5. Bilans bramek uzyskany w meczach bezpośrednich
 6. Liczba goli strzelonych w meczach bezpośrednich
 7. Klasyfikacja fair play z wszystkich meczów grupowych (ranking odnoszący się do jednego zawodnika):
  • Żółta kartka: –1 punkt
  • Dwie żółte kartki: –3 punkty
  • Czerwona kartka: –4 punkty
  • Żółta i czerwona kartka: –5 punktów
 8. Losowanie

3 najciekawsze promocje na start
aktualizacja: 4 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 300 zł darmowy zakład
600 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

Grupa B na Euro 2024 – Typy na awans

Albania

Albania, jako niespodziewany uczestnik turnieju, ma niewielkie szanse na awans z grupy B. Mimo to, potrafią zaskoczyć i być niebezpiecznymi przeciwnikami dla faworytów. Ich udział w mistrzostwach jest już sukcesem, ale walka o kolejną fazę będzie olbrzymim wyzwaniem.

Chorwacja

Chorwacja, mimo uznawana za trzecią siłę grupy, może sprawić niespodziankę i awansować do kolejnej rundy. Ich kolektywizm i doświadczenie pozwalają im liczyć na sukces. Po zdobyciu trzeciego miejsca na poprzednich mistrzostwach świata, Chorwacja jest gotowa na walkę o kolejne zwycięstwa.

Hiszpania

Hiszpania jest jednym z faworytów i aspiruje do zwycięstwa. Silny skład, zrównoważony mix doświadczenia i młodości oraz determinacja sprawiają, że Hiszpania ma duże szanse na wyjście z grupy B na pierwszym miejscu. Ich jedynym mankamentem może być brak skutecznego napastnika, ale reszta drużyny ma potencjał na sukces.

https://www.efortuna.pl/promocje
30 zł za rejestrację i 300 zł zakład bez ryzyka

 

Włochy

Włochy, po nieudanych kwalifikacjach do MŚ, z determinacją wchodzą w Euro 2024 z celem obrony tytułu. Choć nie było łatwo im zakwalifikować się na turniej, mają potencjał na zajęcie drugiego miejsca w grupie B. Lider Spallettiego i jego podopieczni będą walczyć o kolejne zwycięstwa, aby osiągnąć sukces.

Transmisja meczów grupy B na Euro 2024

Wszystkie mecze mistrzostw Europy będą transmitowane w Telewizji Polskiej, również spotkania grupy B. Fani piłki nożnej będą mieć możliwość śledzenia wydarzeń zarówno w telewizji, jak i online na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.

superbet-bonus-na-start

Ciekawe informacje