W artykule prezentujemy zestaw porad w stylu „jak obstawiać mecze” które powinny się przydać każdemu kto ma zamiar poświecić choć trochę czasu na grę na zakładach bukmacherskich online czyli na obstawianie meczy u bukmachera.

Lista porad jak obstawiać mecze wydaje się być może dla niejednego z Was długa lecz jeżeli chodzi o pieniądze powinniśmy w jak największym stopniu zachować czujność i ostrożność przy typowaniu.

Oczywiście jak wszędzie jest też naczelna zasada którą należy się kierować grając czy zarabiając na sportowych zakładach bukmacherskich czy to w internecie czy u stacjonarnych bukmacherów zlokalizowanych w naszych miastach na terenie Polski. Oto one…

 

Obstawianie meczy w praktyce

NIE MA 100 PROCENTOWYCH PEWNIAKÓW
– czyli nawet najlepszy zespół może przegrać z najgorszym

PIERWSZA
Lepiej się uczyć na błędach innych, a nie swoich.

DRUGA
Analizujemy tabele i wcześniejsze spotkania bo tylko głęboka wiedza o aktualnej dyspozycji drużyn pozwoli Ci najlepiej wytypować wynik. Poznajemy nie tylko wyniki ale i dyspozycje zawodników, ich stan w dniu meczu (czy pauzują, czy nie mają kontuzji lub dołka psychicznego).

TRZECIA
Nie porównujemy zeszłego sezonu do obecnego gdy obstawiamy mecze online. Zazwyczaj jest sporo zmian w kadrze danego zespołu. Nowy sezon to nowe drużyny, które mogą grać inaczej niż kilka/kilkanaście miesięcy temu.

REJESTRACJA W BETFAN >>
100 zł + 3000 zł na nowe konto w promocji

CZWARTA
Na początku sezonu nie gramy za duże sumy. Obserwujemy na początku jak grają drużyny – co z sobą reprezentują.

PIĄTA
Jak obstawiamy mecze regularnie to na koniec sezonu pilnujemy się ze stawkami. Zwykle wszystko jest już wiadomo i zespoły nie walczą na maksa jak na początku sezonu, bo z 12 miejsca na pierwsze/drugie już raczej nie awansują.

SZÓSTA
Na własnym boisku (u siebie) wygrywa się częściej, a więc jeśli zespoły mają podobne szanse, lepiej obstawić drużynę gospodarzy (ewentualnie podeprzeć się remisem).

SIÓDMA
Dodajemy remisy jeżeli to możliwe – mimo tego, że spadnie kurs, zwiększasz znacznie możliwość wygranej.

ÓSMA
Zwracaj uwagę na prestiż danych rozgrywek – bardzo często w rozgrywkach drugiego rzędu np. Puchar Ligi faworyci przegrywają z drużynami z niższego szczebla rozgrywek, gdyż nie stawiają sobie za główny cel triumfu w takich rozgrywkach, a mniej znani zawodnicy ze słabszych klubów chcą zaistnieć w oczach managerów.

DZIEWIĄTA
Nie obstawiamy na jednym kuponie zbyt wielu zakładów. Zwykle stawiamy od dwóch do pięciu spotkań. Im więcej zakładów tym szanse na wygraną sa bardzo małe, choć kurs rośnie wtedy znacznie.

DZIESIĄTA
Nie obstawiamy meczy na wielu kuponach tych samych zdarzeń, jeżeli nie są pewne:). Gdy przegra ten zespół stracimy przez to wiele kuponów.

ODBIERZ KOD PROMOCYJNY FORTUNY
125 zł + 1000 zł na nowe konto w promocji

 

JEDENASTA
Gdy kursy na obie drużyny w jednym spotkaniu przekraczają 2.0, możesz obstawić dwa wyniki na taką samą kwotę. Jeżeli nie wypadnie remis i tak wygrasz, często więcej niż stawiając 1X, X2 lub 12.

DWUNASTA
Bukmacher może się pomylić i nie zawsze niski kurs oznacza, że drużyna może wygrać. Stawki podaje człowiek, który też się myli. Dlatego poznaj teamy zanim wyłożysz na zakład spore pieniądze.

TRZYNASTA
Staraj się wykonywać analizy aktualnych i zeszłych sezonów, obserwuj jak zachowują się ligi lub rozgrywki, a z pewnością dostrzeżesz stałe prawidłowości, np. zwykle wysokie wyniki w lidze duńskiej czy też w miarę przewidywalne rezultaty meczów w lidze niemieckiej. Zlicz w jakiej lidze ile jest remisów, wygranych więcej niż 2 golami, itp.

CZTERNASTA
Obstawianie meczy dokładnymi wynikami (najlepiej obstawić klika wyników) np. (1:0, 2:1), to niezły sposób, bo gdy trafisz zwraca się postawiona stawka.

PIĘTNASTA
Nie podniecaj się gdy wygrasz większą sumkę. Zazwyczaj później postawisz więcej i przegrasz. Emocje i zachowania w stylu „odegram się później” najlepiej wyrzucić do kosza. Do typowania jak do zwykłej pracy trzeba podejść spokojnie.

SZESNASTA
Nie obstawiamy wszystkiego jak leci, bo nie można znać zawodników i zespoły z kilkudziesięciu lig i rozgrywek. Wybierz bliską Ci dziedzinę sportu/ligę i staraj się jak najlepiej ją poznać. I wtedy obstawiajmy.

ODBIERZ KOD PROMOCYJNY STS >>
29 zł bez depozytu + 1200 zł za wpłatę

 

SIEDEMNASTA
Sport nie zawsze jest czysty, więc wynik nie musi być taki jakiego się spodziewasz. Szczególnie tyczy się to słabszych lig.

OSIEMNASTA
Każdy zakład obstawiaj tak jakby był najważniejszy w życiu. I nie ważne że wygrałeś sporą kwotę – ciągle bądź skupiony.

DZIEWIĘTNASTA
Typując bukmacherskie zakłady sportowe, zwracaj uwagę na położenie geograficzne miast, z których pochodzą zespoły- często dochodzi do derbów, a takie mecze lubią kończyć się remisem.

DWUDZIESTA
Nie typuj wszystkich meczy z jednej ligi na jednym kuponie! W każdej kolejce dochodzi do niespodzianki!

DWUDZIESTA PIERWSZA
Obstawianie meczy to ciągła erudycja! Czytaj strony WWW, w których osoby przedstawiają swoje przewidywania i typy. Komentarze pozwalają zorientować się co aktualnie dzieje się w drużynach. PAMIĘTAJ! Zwracaj uwagę na to, kto podaje prognozowane wyniki.

DWUDZIESTA DRUGA
Jak obstawiać mecze skutecznie … po przez praktykę bo praktyka czyni mistrza – im więcej grasz, tym większe nabywasz doświadczenie. Nie przejmuj się pierwszymi porażkami i nigdy nie wpadaj w panikę.

REJESTRACJA W LV BET >>
20 zł bez depozytu + 1500 zł za wpłatę

DWUDZIESTA TRZECIA
Jeśli dana drużyna dawno nie odniosła porażki, uważaj gdy na nią typujesz- jest duże prawdopodobieństwo że zremisuję lub odniesie porażkę.

DWUDZIESTA CZWARTA
Spotkania „Mecz-rewanż” rządzą się swoimi prawami, Jeśli większy zespół gra pierwszy mecz nie u siebie a na wyjeździe, jest często zadowolony z remisu czy nawet porażki małą różnicą bramek, bo zwycięstwo przed własną publicznością nie będzie trudnym zadaniem. Poza tym jeśli drużyna w pierwszym pojedynku typowanym odniesie spore zwycięstwo, w drugim może pozwolić sobie na remis względnie porażkę dającą jej awans do następnego etapu.

Od czego zacząć obstawianie meczy

obstawianie-meczy-online

Gra w zakładach bukmacherskich, regularne zyski przynosi zaledwie około 10- procentowemu odsetkowi graczy. Przyczyną tego stanu jest między innymi brak znajomości przez typerów podstawowych zasad gry.

Istnieją sprawdzone metody obstawiania meczy, które znacząco mogą zwiększyć nasze szanse na  wygrywanie. Oczywiście należy zdawać sobie sprawę, że nie ma systemów, które sprawią, iż 100 procent naszych kuponów będzie trafionych. Jednak stosowanie w grze pewnych założeń może przynieść efekt.

W internecie natknąć można się często na zachwalane systemy, które rzekomo gwarantują sukces. Przyjrzyjmy się im bliżej i sprawdźmy, czy rzeczywiście tak jest … czyli jak obstawiać mecze by zarabiać …

Progresja – niezawodny system?

Najpopularniejszy z systemów. Na jego założeniach bazują też inne metody obstawiania meczy. Progresja polega na podwyższaniu stawki w razie porażki, aż do skutku. Najczęściej stosowana jest progresja na remisy (czy to w piłce nożnej, czy w hokeju na lodzie). W skrócie, polega na wyborze drużyny, którą w każdym meczu typujemy remis, na który bukmacherzy zwykle oferują kurs w granicach 3.0.

1.
Betfan

100% do 3000 zł + darmowy zakład

Bardzo ciekawy i dynamicznie rozwijający się polski bukmacher. Świetna oferta, wysokie kursy oraz mnóstwo promocji. A do tego doskonały support.

2.
Fortuna

100% do 1000 zł + freebet 20 zł

Chyba najlepszy bukmacher w Polsce. Ma wszystko - doskonałą ofertę, kursy, świetną aplikację oraz mecze na żywo. Do tego liczne konkursy i promocje.

3.
STS

100% do 1200 zł + freebet 29 zł

Największy polski bukmacher online. Tu nie tylko obstawisz ale i oglądniesz mecze w STS.TV. Do tego świetne bonusy na start oraz dodatkowe dla stałych graczy.

Załóżmy, że gramy za 2 złote, jeżeli remis wybranej ekipy nie padnie, w następnej kolejce także typujemy x, z tym że podwajamy stawkę o 100%, czyli stawiamy 4 złote. W przypadku ponownej porażki kolejny mecz typujemy już za 8 złotych. I tak do skutku. Przyjmijmy, że w naszym przypadku, trafiliśmy za czwartym razem, grając stawką 16 złotych. Nasza wygrana to 48 złotych a suma włożonych stawek to 30 złotych, co daje zysk 18 złotych. Rzadko się zdarza, aby nawet zdecydowany lider ligi w trakcie sezonu nie zremisował choćby jednego spotkania, więc założenia progresji mają jakiś sens, jednak ten system ma kilka istotnych wad, które mogą doprowadzić do szybkiego bankructwa gracza.

Głównym problemem są lawinowo rosnące stawki. Zaczynając od wspomnianych 2 złotych, w razie kiedy wybrana przez nas drużyna nie zremisuje w siedmiu kolejkach z rzędu, aby zagrać kolejny etap progresji, musimy wyłożyć na kupon aż 256 złotych. To nie mało, zważywszy, że zaczynaliśmy od minimalnego zakładu. Jak widać progresja na remisy niekoniecznie może być skutecznym sposobem gry.

Wymaga od gracza dużego kapitału na grę i cierpliwości. Jeżeli jednak ktoś decyduje się na tę strategię, warto pamiętać, aby do gry progresywnej wybierać drużyny z lig, w których pada dużo remisów (np. III liga francuska, hokejowy NHL). Oprócz najpopularniejszej progresji na remisy stosowane są także między innymi progresja na określony kurs kuponu (2,0-4,0), porażkę faworyta czy wyjazdowe zwycięstwo.

Dostępne i opisywane w internecie inne systemy i metody obstawiania meczy są z reguły wariacjami i modyfikacjami stosowania progresji. Zaliczamy do nich między innymi System Martingale, Ciąg Fibbonaciego czy System Labourche.

Sprawdź aktualne bonusy 
ostatnia aktualizacja: 2 dni temu


Najlepszy bonus za wpłatę - Betfannawet do 3000 zł
Najlepszy darmowy zakład - Fortunaza 125 zł
Najlepszy bonus bez depozytu - STSdo 29 zł za rejestrację

Porównaj promocje

 

Płaska stawka i procentowe określenie stawki

Gra płaską stawką jest najskuteczniejszym sposobem obstawiania. W tym wypadku sprawdza się powiedzenie, że najprostsze środki są najskuteczniejsze. Zasady tej metody obstawiania meczy są proste. Każdy z granych przez nas kuponów gramy za tą samą stawkę i bazujemy na skuteczności swoich typów. Istotne jest to, aby stawka na pojedynczy kupon nie przekraczała 2-3% całości środków przeznaczonych na grę a kurs kuponu 2,5. Płaska stawka ma szereg zalet, do których niewątpliwie należą: niewielkie ryzyko bankructwa oraz prostota.

Jeżeli chodzi o wady, to właściwie trudno takie wskazać. Jednak przy grze płaską stawką, nie możemy liczyć na wysokie wygrane, za to mogą one być znacznie częstsze. Stawkowanie procentowe polega na określeniu stawki, za jaką gramy w odniesieniu do całego kapitału przeznaczonego na grę. Wszystko dlatego, że nasze stawki na zakłady rosną, gdy wygrywamy, i maleją, kiedy przegrywamy.

Założeniem tak jak i przy stawce płaskiej, wartość środków na grę pojedynczego  kuponu to maksymalnie 2% całego bankrolla. Zasadę stawkowania procentowego obrazuje przykład:

Bankroll: 100 zł, z tego 2% to 2 zł. Gramy kupon: 2 zł x kurs 2,00 = 4 zł. Jeżeli wygramy, to nasz kapitał łączny wyniesie 102 zł, ponownie wyliczamy 2% tym razem dla 102 zł i gramy kolejny zakład za 2,04 zł itd.

Zalety tego systemu to małe prawdopodobieństwo szybkiego bankructwa, wadą (o ile to wada) niskie jednorazowe wygrane.

Przegrana podczas obstawiania meczy

Decydując się obstawiać zakłady bukmacherskie niejako musimy być świadomi, że wcześniej czy później przydarzy się nam porażka w czasie obstawiania meczy. Możemy w przyszłości zostać doskonałymi typerami, ale nigdy nie będziemy mieć 100% skuteczności. To po prostu niemożliwe. Typując wcześniej na kartce, by nie tracić pieniędzy i dochodząc do pewnej strategii i tak podwinie nam się noga.

Przegrane podczas obstawiania nie są niczym złym, ponieważ tak jak w życiu możemy z nich się wiele nauczyć. Jednak zaraz po nieudanym meczu możemy czuć wielki smutek i pełno myśli. Na szczęście jest kilka rozwiązań jak poradzić sobie z przegraną typując zakłady bukmacherskie.

REJESTRACJA W FORBET >>
2100 zł na konto w promocji na start

Jedną z najczęstszych rad jakie usłyszymy od innych typerów którzy od lat obstawiają mecze w necie to zrobienie sobie przerwy.

Najgorsze są pierwsze minuty po przegranej. Wtedy głupie wybryki bywają na porządku dziennym, a to w konsekwencji prowadzi do jeszcze wyższych przegranych. Właściwie możemy stwierdzić, że w tym czasie nie myślimy racjonalnie i istnieje duże prawdopodobieństwo, że zrobimy głupi, a przy tym kosztowny wybryk. Dlatego też niekiedy warto pomyśleć o nawet krótkiej przerwie w obstawianiu meczów tym bardziej wtedy, kiedy robimy to codziennie. Nie starajmy się także przy tym ustalać konkretnych wygranych w ciągu określonego czasu.

Nie da się przyjąć planu, że np. dziś musimy zarobić 500 złotych. Takie założenia prowadzą do tego, że budzą się w nas niepożądane emocje, które są złym doradcom.

Zrobienie sobie przerwy często wpływa na typera bardzo dobrze. W tym czasie możemy na spokojnie pomyśleć o naszych zakładach. Zapanuje spokój, a my będziemy w stanie odpowiedzieć na pytania i tym samym uniknąć błędów, które popełnialiśmy. Jeśli jednak ochłoniemy godzinę czy dwie po przegranej i uważamy, że możemy dalej zacząć obstawiać mecze warto przystosować się do innych zaleceń po przegranej. Mowa tu głównie o zmniejszeniu stawki. Podczas każdej porażki nasza pewność siebie maleje.

Legalni bukmacherzy a bonusy powitalne

Legalni bukmacherzy a bonusy powitalne

Sprawdźmy dziś co przygotowali bukmacherzy w Kraju jeżeli chodzi o promocje powitalne bez depozytu i…

czytaj dalej +
Typy na ekstraklasę czyli obstawiamy polską ligę!

Typy na ekstraklasę czyli obstawiamy polską ligę!

Jaka drużyna zostanie w naszej Ekstraklasie piłkarskiej Mistrzem Polski, a które drużyny zostaną relegowane czyli…

czytaj dalej +
Typowanie meczy piłki nożnej – to proste

Typowanie meczy piłki nożnej – to proste

Piłka nożna jest jedną z najpopularniejszych dziedzin sportu, którą bardzo chętnie obstawiają użytkownicy serwisów bukmacherskich…

czytaj dalej +

Zaczynamy być nieufni i dłużej zastanawiamy się nad danym zakładem. Najlepszą odpowiedzią na taką sytuację jest zmniejszenie dotychczasowej stawki. Zazwyczaj gramy stałą stawką, dlatego też jeśli jest to np. 100 złotych to na pewien czas zredukujmy tę kwotę do 20 złotych.

Co ciekawe większości osób, w tym przeważająca ilość początkujących robi coś zupełnie odwrotnego. Podwaja stawkę, a niekiedy obstawia cały swój bankroll, by szybko odrobić stracone pieniądze. Nie same pieniądze są również tu ważne. Po przegranej często chcemy wybrać pierwszy lepszy mecz. Lepiej poczekać na coś czego będziemy pewni.

Dobra porada

Dobrą wskazówką podczas typowania meczów jest ostrożna gra, a tym bardziej po porażce. Zacznijmy dokładniej analizować mecze i nie obstawiamy wszystkiego. To, że będziemy typować dużo mecze nie oznacza, że automatycznie będziemy dużo zarabiać. Warto zainteresować się mniejszą ilością meczy. Dlatego właśnie warto prowadzić także własne statystyki. Być może okaże się, że mniejsza ilość zakładów doprowadziła do tego, że zaczynamy w końcu być „na plusie”. Powyższe działania zdają się być oczywiste.

Niestety w natłoku negatywnych emocji po przegranej nie jesteśmy często w stanie rozsądnie myśleć. Dlatego warto zastosować powyższe uwagi lub zastanowić się nad kolejnym pytanie, na które żaden typer nie chciałby odpowiadać: czy powinniśmy się już poddać?

Sprawdź aktualne bonusy 
ostatnia aktualizacja: 2 dni temu


Najlepszy bonus za wpłatę - Betfannawet do 3000 zł
Najlepszy darmowy zakład - Fortunaza 125 zł
Najlepszy bonus bez depozytu - STSdo 29 zł za rejestrację

Porównaj promocje

 

Ciężko jest odpowiadać na takie pytania. Poza tym każdy przypadek jest inny. Jak we wszystkim co nas dotyczy tak i tutaj chodzi o pieniądze. Nasza rodzina wiedząc o tym, że obstawiamy mecze z pewnością ucieszyłaby się z pozytywnej odpowiedzi. Nie każda osoba typująca spotkania sportowe jest hazardzistą. Bywa i tak, że stracimy nieco pieniędzy i będziemy musieli wpłacać nawet trzy razy gotówkę na konto u bukmachera. Kiedy jednak porażki nas czegoś nauczyły i będziemy w końcu konsekwentni to wpłata kolejnego depozytu może być dla nas strzałem w dziesiątkę.

Zakłady bukmacherskie wymagają od nas dużej cierpliwości i konsekwencji. Po wielu przegranych i solidnej rozmowie z samym sobą możemy w końcu wypracować dla siebie skuteczną taktykę dzięki której zaczniemy w końcu systematycznie wygrywać.

 

obstawianie meczy przez internet

Internetowe zakłady sportowe to nic innego jak obstawianie meczy przez internet i typowanie wyników sportowych za pieniądze. Jest to dziś bardzo dochodowy biznes na którym można nie tylko dobrze zarobić ale i poczuć dreszcz emocji, napięcie ale i zarobić.

Na uwagę z pewnością zasługują zakłady bukmacherskie on-line. Zyskują one praktycznie z sekundy na sekundę coraz większą ilość zwolenników, także i w Polsce. Typowe punkty/kioski gdzie możemy obstawiać zakłady sportowe jak na przykład Totolotek czy Fortuna, powoli przechodzą do lamusa na rzecz o wiele wygodniejszych, bo dostępnych 24h bukmacherów online: Betfan, LVBET, Forbet czy STS.

Są to sprawdzone marki no i działające w Polsce od długiego już okresu. Na każdym z tych serwisów zakłady sportowe możecie zawierać o każdej porze dnia lub nocy – dodatkowo bukmacherzy Ci umożliwiają obstawianie zakładów na żywo.

Strona stworzona jest w jednym celu aby przybliżyć zasady gry u internetowych bukmacherów. Wszystkie firmy posiadają strony w naszym języku co ułatwia nawigacje i pomaga by zawrzeć jak najkorzystniej zakłady bukmacherskie.

ODBIERZ KOD PROMOCYJNY STS >>
29 zł bez depozytu + 1200 zł za wpłatę

 

W serwisie umieściliśmy zasady typowania wyników w firmach bukmacherskich. Dział z poradami (zarówno dla nowych graczy jak i tych średnio zaawansowanych) i wynikami na żywo ma Wam pomóc w osiągnięci jak najlepszych wyników przy zawieraniu zakładów sportowych w internecie.

W razie gdyby ktoś miał ochotę na jeszcze większe zarobki i chciałby więcej wiedzieć na temat jak typować i obstawiać wydarzenia sportowe to po prawej stronie zamieściliśmy linki do bardzo popularnych poradników napisanych przez graczy dla graczy.